(2007 – 2015) Rijoca – Kompleks Pigmaliona

rihanna_pelo_rosa1

TYTUŁ: „Rijoca tom I – Kompleks Pigmaliona” (2007-2015)

PLOT:

Rijoca to jednoosobowa firma transportowa z potwierdzoną reputacją.
Uzależniona od adrenaliny, dumna posiadaczka kolekcji ścigaczy i niezliczonych met w całej Eurazji i obu Amerykach po raz pierwszy w życiu czuje strach.

Aleks, jest dla mafijnych bossów bardziej cenny niż pluton włamywaczy, batalion szmuglerów czy armia killerów.

Jego fach to logistyka. Ołomuc może i czasem buja w chmurach, ale napad na pocztę czy sprzedaż zioła to nie jego liga. Black Rat kradnie prawdziwe unikaty, a znaleźć takie nie jest łatwo.

Razem rozpoczynają toczącą się na wielu poziomach abstrakcji, kilku kontynentach i pełną przygód partię szachową z byłym komendantem Arbeitslager Fünfteichen.

Ich rywalem są również tajemnicze zagadki CIA, Mossadu, tajemniczego InterNO – Internatioanl Nichilist Organisation, wróg wewnątrz Rat’s Crew, głupota i …miłość.

Średniowieczne lochy Wrocławia, Paryż, Larnaka, Brno i Barbados. Niebieskie róże, lakier do paznokci za ćwierć miliona dolarów, czy szachy wykonane z ludzkich kości, to tylko wstęp do prawdziwej tajemnicy, jaką jest Kompleks Pigmaliona!

AUTOR: Stefan Szymczyk (ur. 1985)

Rzucił studia na SGH – bo nie chciał pracować w korporacji, na Politechnice – bo nie lubił rysunku technicznego, w prywatnej szkole dla akustyków – bo nie było go stać na czesne, na Uniwersytecie Ekonomicznym – bo dwa razy nie wchodzi się do tej samej wody i na Uniwersytecie Przyrodniczym – bo zamiast geodetą postanowił zostać pisarzem.

Był modelem w Nowym Jorku, piłkarzem rezerw Śląska Wrocław, DJ-em w Warszawie, budowlańcem na Cyprze, barmanem w Oxfordzie, kucharzem w Heidelbergu i operatorem rollercoastera w Los Angeles. Pasjonat szachów i niebieskich róż, które hoduje w przydomowym ogródku.

LINK DO PEŁNEJ WERSJI KSIĄŻKI (jezyk polski) : rijoca-kompleks-pigmaliona

VIDEO-BOOK (język polski):

Wstęp, Rozdział 1:

Rozdział 2:

https://rutube.ru/video/67d3a92ee62160bed62714b4f1c10a6f/

Advertisements